Yakuza Nasıl Bir Oyun?

Yakuza Nasıl Bir Oyun? Şimdi Xbox Gamepass‘in bana kazandırdığı bir seriye gelelim “Yakuza” oyuna ilk başladığımda ulan ben hep ara sahne mi izlerim bıkarım lan. dememe rağmen hiç öyle olmadı.Yakuza sizi etkileyici hikaye anlatımıyla sizi öylesine içine çekiyor ki kaç saat harcadığınızı bilemiyorsunuz.İlk oyundaki tek sıkıntım ise Save noktaları olmadan save edememenizdi.Yani bir telefon kulübesi olmadan oyundaki ilerlemenizi kayıt edememeniz.Fakat bu da bir sıkıntı değil öyle bir alışıyorsunuz ki “Yakuza Kiwami” yani 2. oyununa geçtiğiniz zaman telefon kulübeleri olmadan oyunu kaydetmek istemiyorsunuz.

yakuza-0-

Bir dizi izliyormuşçasına oynadığınız bu seri ben oynadığımda yan görevler olmadan(yan görevler çok bol ve bir o kadar ciddiyetsiz)İlk oyunu 30 saate yakın bir sürede bitirdim.Acayip bir şekilde sizinde oynamanızı tavsiye ediyorum eğer imdb tarafından oylansaydı 9/10 puan alırdı öyle diyeyim.Japon kültürünü de ayrıca sevdiriyor.

Peki Yakuza 0 Ne Anlatıyor?

Gelelim Yakuza’nın hikayesine. 1980’lerin sonunda geçen Yakuza 0,Serinin ön tanıtımı gibi ilk oyundan 7 sene öncesini anlatıyor.Hikaye Kazuma Kiryu ve Goro Majima ile başlıyor bu kişiler,Japon yer altı dünyasından 2 farklı ailesinden geliyor ve kendi ailelerine karşı geliyorlar.İkisi de çevrelerini çevreleyen hiç alakaları olmayan komplo cinayet suçları ile suçlanıyor.

Tüm bunların arka planında,Japonya’nın suç imparatorluklarının hepsinin, bölgelerindeki güç dengesini kayda değer bir şekilde değiştirecek önemli bir arsa için rekabet ettiği “Empty Lot” konusu var.Hikaye, Kiryu’nun Dojima  ailesine yeniden katılma yolculuğunu, Majima’nın 2.Oyunda görülen deli, çılgın kişiliğine inişini ve sıra dışı ilişkilerinin başlangıcını anlatıyor.

Yakuza Kiwami (2. oyunu) ne kadar anlatmak istesemde pek fazla vaktim kalmadı gece saat 2 şuan onu da başka bir gün ele alalım.

Herkesin bildiği o şarkı

Buraya da eklemek istedim yani neden olmasın Bakamitai candır dinlemeden uyuyamam öyle diyeyim size.<3

Yakuza 0 Sistem Gereksinimleri

Yakuza 0 minimum sistem gereksinimleri. Önerilen ise aynısı sanırım bulamadım.

Ha bu arada gerçek yakuzalar gamepad kullanır aklınızda bulunsun öyle klavye fare ile çok rahat oynanmıyor.

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 7 64Bit
  • İşlemci: Intel Core i5-3470 | AMD FX-6300
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 560 | AMD Radeon HD 6870
  • İlave Notlar: GPU with a gpumark of : 2600 to 3100, CPU with a cpumark of 4500 to 6300

 

Steam Haber

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dostum yaa hadi yapma sitemizi beyaz-listeye ekle ya da adblock eklentisini kapa 🙂 böylelikle bize destek olmuş olursun sonuçta reklamlarla geçiniyoruz.